Redukce DP/DVI/HDMI

Tento útržek informace vznikl původně jako pokus, jednou provždy vysvětlit rozdíl mezi "pasivní" a "aktivní" redukcí DisplayPort výstupu na starší video rozhraní.

odkud\kam VGA DVI-D HDMI DP
DVI-A pasivní ? ? ?
DVI-D aktivní? 1:1 pasivní ?
DVI-I pasivní 1:1 pasivní ?
HDMI aktivní pasivní 1:1 ?
DP aktivní aktivní aktivní 1:1
DP++ aktivní "pasivní" "pasivní" 1:1

Vysvětlivky:

Co a kde koupit:

Příležitostně jsou k vidění redukce DP/DVI nebo DP/HDMI od výrobců grafických karet, jako je ATI nebo HP. Dostupnost bývá neurčitá a dokumentace pražádná. Tradičně se nedalo zjistit, zda se jedná o redukci aktivní nebo pasivní a jaké rozlišení podporuje. Byly to první DP redukce na trhu.

Dnes je na trhu k vidění poměrně dost neznačkových redukcí. Dávejte si pozor na kvalitu popisu/dokumentace.

V našich luzích a hájích je třeba pochválit německou firmu DeLock. Už několik let vedou pestré portfolio redukcí DP na cokoli jiného, aktivních i pasivních. Vedle již několika generací hardwaru, které se navzájem liší rychlostí, máte na výběr provedení "otylý konektor" (který se ale nemusí vejít všude) nebo "bambule na krátkém kablíku" (konektor DP na konci kabelu se vejde všude). U většiny modelů existuje černá a bílá varianta. Na každé redukci DP na DVI nebo HDMI mají čitelně vyznačeno, zda je redukce aktivní nebo "pasivní" a označení odpovídá skutečnosti.

Zdá se, že nějaké relevantní produkty má také privátní značka Premiumcord české firmy Krup. Ale třeba už s označením aktivní/pasivní je zdá se trochu problém.

Zdroje/literatura: